Победа и за Австралия на старта на женския мондиал

Вторият съдомакин на световното първенство за жени Австралия започна с минимална победа участието си на мондиала.

Подобно на Нова Зеландия в първия мач "матилдас" спечелиха с 1:0 над Ирландия в мач от група В, който се игра пред рекордните за страната 75 784 зрители на олимпийския стадион в Сидни.

Минути преди началото на срещата стана ясно, че голямата звезда на австралийките Сам Кер е получила травма в прасеца, която я извади от състава на тима за този и следващия двубой.

Въпреки това съотборничките ѝ заслужено спечелиха откриващия си мач, след като доминираха в по-голямата част от него. Единственият гол дойде в 52-рата минута, когато капитанката днес Стефани Кейтли беше точна от дузпа, свирена за нарушение на Мариса Шева срещу Хейли Расо.

Утре един срещу друг ще се изправят другите два отбора в групата - Нигерия и Канада, като техният мач е в 5:30 сутринта.