Победата се изплъзна на Барса срещу 10 от Севиля

Победата се изплъзна на Барса срещу 10 от Севиля Снимка: Getty Images

Барселона надигра втория в Ла Лига Севиля, но стигна само до 1:1 на "Рамон Санчес Писхуан" в последния си двубой за календарната година.

Отложеният мач от четвъртия кръг на испанското първенство се игра под непрекъснат силен дъжд и беше доста нервен, а каталунците не успяха да се възползват от численото си предимство през последния половин час.

Барса играеше по-силно от самото начало, но домакините поведоха в 32-рата минута след заучено положение от корнер, при което Папу Гомес засече центрирането по земя и откри резултата.

В края на първата част Роналд Араухо изравни с глава, също след ъглов удар.

В 64-тата минута Жул Кунде се прояви с голяма глупост и получи директен червен картон, след като се поддаде на провокация и удари Жорди Алба с топката при спряла игра.

Грубите влизания зачестиха и играта се накъса, а до края Барселона натискаше, но не стигна до победен гол.

Най-чистото положение беше в 84-тата минута, когато Дембеле нацели гредата с хубав удар по диагонала.

Големият печелиш от мача изглежда Реал Мадрид, който остава начело с 43 т. пред Севиля с 38.

Барселона е на седмата позиция с 28 т., но остава само на два пункта от топ 4.