Подстриганият Салах отново изпусна дузпа (видео)

Египет продължава подготовката си за Купата на африканските нации, като "фараоните" са в топ 5 на фаворитите за спечелването на трофея.

Мохамед Салах и компания победиха Танзания с 2:0 в приятелски двубой, а звездата на Ливърпул пропусна дузпа.

Той асистира за гола на Трезеге през първото полувреме, а 20-ина минути преди края застана на точката за изпълнение на дузпа.

Салах стреля силно, но нацели напречната греда, след което топката рикошира в гърба на вратаря и влетя в мрежата. Попадението бе записано като автогол, а нападателят на Ливърпул пропусна 10-ата дузпа в кариерата си.

През този сезон той вече има три пропуска, след като не успя да вкара на Борнемут и Нюкасъл преди грешката си срещу Танзания.

Иначе вкараните от Салах дузпи в кариерата му са 38.

Освен с пропусната дузпа нападателят направи впечатление и с новата си прическа.