Предпоследният шокира ПСЖ насред "Парк де Пренс"

Предпоследният шокира ПСЖ насред "Парк де Пренс" Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен допусна грешна стъпка в борбата за титлата, губейки с 1:2 в домакинството си на Нант. Гостите дори стигнаха до пълен обрат, след като изоставаха в резултата с 0:1 на почивката.

Юлиан Дракслер даде преднина на ПСЖ минути преди края на първата част, но след час игра Рандал Муани изравни, възползвайки се от грешно връщане на топката назад от Килиан Мбапе.

В 79-ата минута гостите хванаха ПСЖ на контраатака. Този път Муани влезе в ролята на асистент, поднесе топката за Моузес Симон, който отблизо не сбърка и донесе изключително важни три точки в борбата за оцеляване.

"Канарчетата" събраха 27 точки и се изкачиха на 18-ата позиция, докато ПСЖ остава с 60 пункта, колкото има третият Лион и на три зад лидера Лил. Това бе седма загуба от началото на сезона за парижани.

Тагове: лига 1, псж, нант