Пропадането на шампиона Наполи продължава, дебютант с червен картон

Пропадането на шампиона Наполи продължава, дебютант с червен картон Снимка: Getty Images

Пропадането на миналогодишния шампион на Серия "А" Наполи продължава.

Торино е поредният отбор, който се подигра с южняците. "Биковете" отнесоха Наполи с 3:0 у дома, с което нанесоха седма загуба от началото на сезона за "партенопеите".

Наполи няма победа вече четири поредни двубоя, след като в края на миналата година отпадна и за Купата след срамното 0:4 срещу Фрозиноне у дома.

Антонио Санабрия откри резултата малко преди почивката, а минути след подновяването на играта Паскуале Мацоки бе изгонен с директен червен картон, оставяйки гостите с човек по-малко.

Мацоки тъкмо се бе появил в игра с началото на втората част, заменяйки Пьотр Жиелински, за да направи своя дебют за южняците след трансфера си от Салернитана преди дни, но бе изгонен в 50-ата минута за брутален фаул срещу Валентино Лазаро.

Торино веднага се възползва от численото си преимущество и с два бързи гола на Никола Влашич и Алесандро Буонджорно си осигури победата и трите точки.

С успеха "биковете" влязоха в Топ 10 с 27 точки, само на една зад осмия Наполи.