Реал не успя да победи Севиля и пропусна да оглави Ла Лига

След нулевото равенство между Барселона и Атлетико Мадрид в събота, Реал Мадрид имаше шанс да оглави класирането в Примера дивисион три кръга преди края на шампионата, но стигна само до 2:2 със Севиля на стадион "Алфредо ди Стефано".

Възловото събитие в мача бе 20-ина минути преди края. След центриране в наказателното поле на Реал топката се удари в ръката на Милитао. Играта не бе спряна, "белите" организираха светкавична контраатака и Бензема получи огромно пространство. Французинът напредна и се озова сам срещу вратаря на съперника, преодоля го и стражът го събори. При спряна играта съдиите разгледаха ситуацията със системата за видеоповторения. Реферът трябваше да отсъди дузпа за единия или другия отбор. Той видя играта с ръка на Милитао и наказателният удар бе за Севиля, а Ракитич хладнокръвно се разписа от бялата точка.

В средата на първото полувреме Фернандо бе извел севилци. Тогава центриране на Хесус Навас бе свалено с глава от Ракитич на пътя на Фернандо, а бразилецът финтира и прати топката покрай Куртоа.

Влезлият като резерва Асенсио вкара изравнителното попадение за 1:1 в 67-ата минута, но ситуацията при двете дузпи, при които крайното решение беше в полза на Севиля, реши мача.

Реал спаси точката с късно попадение в петата минута на добавеното време след рикошет след удар на Азар, но нямаше време за пълен обрат, въпреки че Каземиро бе много близо, но топката премина на сантиметри от страничната греда след техничния му изстрел в 96-ата минута.

Атлетико е първи със 77 точки, а Барселона и Реал имат по 75.