Реал проспа едно полувреме, но през второто наниза четири

Реал Мадрид стартира сезона в Ла Лига с убедителна победа с 4:1 при гостуването си на Алавес. "Кралете" проспаха първото полувреме, но през второто вкараха цели четири попадения в повторния дебют на Карло Анчелоти начело на отбора.

Карим Бензема откри в 48-ата минута, Начо Фернандес удвои в 56-ата, а отново Бензема в 62-рата отчая домакините. Малко по-късно те върнаха едно попадение чрез Хоселу от дузпа, а в добавеното време резервата Винисуус Жуниор сложи точка на спора след асистенция на новото попълнение Дейвид Алаба.

За повторния си дебют начело на испанския колос Анчелоти не можеше да разчита на Тони Кроос, Ферлан Менди, Даниел Карвахал, Алваро Одриосола и Даниел Себайос. Еден Азар до последно беше под въпрос, но започна като титуляр. Карим Бензема се възстанови след прекаран коронавирус и също стартира от първата минута, а офанзивното трио допълваше Гарет Бейл.

В следващите два кръга Реал отново гостува - първо на Леванте, а след това на Бетис. Едва след международната пауза мадридистите приемат Селта.