Реал се помъчи, но отново е на две точки зад Атлетико

Реал се помъчи, но отново е на две точки зад Атлетико Снимка: Getty Images

Реал Мадрид постигна трудна победа с 2:0 над Осасуна на "Алфредо Ди Стефано", като така отново се доближи на две точки зад лидера Атлетико, който по-рано днес стигна до инфарктен успех срещу Елче.

Зинедин Зидан бе дал почивка на звездите си в халфовата линия Тони Кроос и Лука Модрич, които останаха неизползвани резерви. "Белите" настискаха през целия двубой, но до 76-ата минута така и не намираха път за топката към мрежата на вратата зад Серхио Ерера. Тогава един удар с глава на Едер Милитао пречупи съпротивата на гостите.

Бразилският защитник надскочи всички при едно центриране от корнер и забоде топката във вратата. Милитао имаше още още две подобни възможности преди това, но успя едва от третия опит.

След гола гардът на Осасуна падна и четири минути по-късно Реал вкара втори гол. Той бе дело на Каземиро, който имаше и доста късмет, тъй като си пое топката след едно подаване на Карим Бензема малко по-силно и така още първото му докосване се превърна в голов удар.

В края "кралете" можеха да вкарат и трети гол, но Иско пропусна хубав шанс, пращайки топката покрай вратата.

Тимът на Зидан има 74 точки, на две зад Атлетико и на три пред Барселона, който в неделя гостува на Валенсия. За Реал предстои изключително тежка следваща седмица, като първо ще лети до Лондон за полуфиналния реванш от Шампионската лига срещу Челси, след което приема четвъртия претендент за трофея в Примера - Севиля.