Реал се провали за Суперкупата, дерби с Барса няма да има

Реал се провали за Суперкупата, дерби с Барса няма да има Снимка: Getty Images

Реал Мадрид загуби с 1:2 от Атлетик Билбао втория полуфинал за Суперкупата на Испания и отпадна от турнира.

След като вчера Барселона мина през дузпи срещу Реал Сосиедад, за да достигне до финала за трофея, днес шампионът на страната Реал се провали и така голямо дерби във финалния мач за Суперкупата няма да има.

Играчите на Зинедин Зидан сами направиха задачата си твърде трудна с ужасно слабото първо полувреме, през което допуснаха двата гола.

"Белите" показаха стремеж към активност от самото начало, но грешката им в 18-ата минута беше наказана. Лукас Васкес сгреши при изнасянето на топката, Раул Гарсия беше изведен зад защитата и откри резултата в полза на Атлетик.

В 37-ата минута отново Васкес сбърка и направи ненужна дузпа срещу Иниго Мартинес. От бялата точка Гарсия отбеляза втория си гол и направи задачата на Реал за втората част доста по-тежка.

Фаворитите в мача не успяваха да създадат нито едно сериозно голово положение, но след почивката Марко Асенсио се отличи с два опасни удара, вторият от които срещна гредата.

15 минути преди края Реал успя да се върне в мача.

Бензема вкара отблизо, след като топката му беше свалена с глава, а ВАР дълго разглежда ситуацията за засада, преди да признае попадението.

Във финалната фаза от двубоя Реал хвърли всичко в предни позиции и обсади вратата на баските, а Серхио Рамос пропусна да изравни с глава. После Бензема отново вкара, но този път засада имаше.

В последните секунди Рамос поиска дузпа и ВАР отдели доста време да разглежда и тази ситуация.

Наказателен удар обаче нямаше и така финалът за трофея в неделя ще бъде между Атлетик и Барселона.