Реал стартира 2024 г. с нова късна победа

Реал стартира 2024 г. с нова късна победа Снимка: Getty Images

Реал Мадрид победи с минималното 1:0 Майорка на "Бернабеу" след късен гол на Антонио Рюдигер и отново дръпна с три точки пред Жирона преди домакинството на сензацията на Атлетико Мадрид по-късно тази вечер.

Германският защитник донесе успеха за "кралете" с гол с глава след центриране от корнер на Лука Модрич в 78-ата минута.

През първата част Винисиус имаше две добри възможности за гол. При първата от малък ъгъл стреля по диагонала, но леко встрани от вратата. Малко по-късно изпрати страхотен снаряд с шут извън наказателното поле, но стражът на гостите го отрази.

Майорка също можеше да се разпише през първите 45 минути, но удар с глава на Антонио Санчес се отби в напречната греда, след което тупна точно върху гол линията, за щастие на Лунин.

Малко преди гола на Рюдигер Хоселу направи фрапантен пропуск, след като от няколко метра не успя да уцели опразнената врата, а прати топката в страничната греда.

Реал събра 48 точки на върха в класирането на Ла Лига, с три повече от Жирона и на 10 пред Атлетико преди сблъсъка им. Майорка остава 14-и с 18 пункта.