Рома се измъчи с предпоследния преди решаващия сблъсък с Лудогорец

Рома се измъчи с предпоследния преди решаващия сблъсък с Лудогорец Снимка: Getty Images

Рома започна тежката си седмица с труден, но сладък успех с 3:1 като гост на Верона.

"Вълците" стигнаха до победата с два светкавични гола в 89-ата и 92-рата минута и дълго време не успяваха да поведат в резултата - макар че още от първата част играха с човек повече.

Домакините, които са предпоследни в Серия "А", поведоха с гол на Павел Давидович, който отклони във вратата изстрел на Фараони.

Точно Давидович обаче остави своите в намален състав 10 минути по-късно, когато направи много грубо нарушение срещу Николо Дзаниоло.

Дзаниоло изравни в края на първото полувреме, но през второто натискът на Рома не водеше до положения.

Едва няколко минути преди края Неманя Матич удари гредата, а после 18-годишният Кристиан Волпато се превърна в герой с гола си за 2:1.

В добавеното време се разписа и Стефан Ел Шаарауи, за да направи успеха по-убедителен.

За играчите на Жозе Моуриньо предстоят още по-важни двубои през тази седмица.

В четвъртък Рома трябва задължително да победи българския шампион Лудогорец у дома, за да преодолее групата си в Лига Европа.

В неделя пък предстои дербито на Рим срещу Лацио.