Рома се спаси в последния момент, Милан изпревари Ювентус

Рома се спаси в последния момент, Милан изпревари Ювентус Снимка: Getty Images

Рома се спаси от загуба срещу Фиорентина в последния момент и се домогна до равенство 2:2 във Флоренция.

"Вълците" изоставаха до 95-ата минута на мача, когато Диего Йоренте реализира изравнителен гол със страхотно изпълнение от воле.

Преди това домакините не само водеха с 2:1, но и пропуснаха дузпа чрез Кристиано Бираги в 80-ата минута, която щеше да им гарантира победата.

По-рано днес Милан надделя с 1:0 в домакинството си на Емполи, а единствения гол вкара Кристиан Пулишич в 40-ата минута.

С тази победа "росонерите" успяха да изпреварят Ювентус в класирането, който пък завърши 2:2 с Аталанта у дома.

В Торино Юве изоставаше с 0:1, после стигна до пълен обрат с голове на Камбиасо и Арек Милик, а 15 минути преди края допусна изравняване.

Автор и на двата гола за Аталанта стана Тюн Копмайнерс, който е сочен за основна трансферна цел на Ювентус през лятото.

В таблицата Милан е втори с 59 т. пред Юве с 58 и Болоня с 51.

Следват Аталанта и Рома с по 47 и Фиорентина с 45.