Роналдо направи сцена при смяната си, Юнайтед с обнадеждаваща победа

Роналдо направи сцена при смяната си, Юнайтед с обнадеждаваща победа Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед живна с победа с 3:1 в гостуването на Брентфорд в отложен мач от 17-ия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" изиграха отлично второ полувреме, в което отбелязаха всичките си попадения.

Преди това първата част не беше никак добра за играчите на Ралф Рангник и Давид де Хеа запази нулевото равенство с две важни спасявания.

10 минути след подновяването на играта тийнейджърът Антъни Еланга се възползва от пас на Фред зад защитата и вкара дебютния си гол във Висшата лига.

Така младокът се отблагодари на Рангник, че продължава да му гласува доверие в титулярния състав.

Малко по-късно Мейсън Грийнууд завърши страхотна атака за 2:0. Кристиано Роналдо свали класно с гърди към Бруно Фернандеш, който проби и изведе Грийнууд на празна врата.

20 минути преди края Роналдо беше заменен и се разсърди при смяната си, репликира Рангник и направи сцена на резервната скамейка на гостите.

В 77-ата минута резервата Маркъс Рашфорд се разписа малко след влизането си в игра, за да гарантира победата на Юнайтед.

До края Брентфорд успя да върне един гол чрез Айвън Тони.

В класирането Юнайтед е седми с 35 т., колкото има и шестият Арсенал. "Артилеристите" обаче са с мач по-малко.

В събота на манчестърци им предстои изключително важен мач срещу четвъртия Уест Хем, който е с две точки повече от тях.