Роналдо поведе Ювентус към обрат на "Меаца"

Роналдо поведе Ювентус към обрат на "Меаца" Снимка: Getty Images

С два гола на Кристиано Роналдо Ювентус победи Интер с 2:1 на "Джузепе Меаца" в първи сблъсък от полуфиналите за Купата на Италия.

Юве стигна до пълен обрат още през първата част и взе важно предимство преди реванша на свой терен.

Домакините откриха при първата си добра атака в 9-ата минута.

Алексис Санчес се пребори за една топка и намери Барела, който подаде към дузпата. Там Лаутаро Мартинес засече и откри резултата, въпреки опита на Джанлуиджи Буфон да се намеси.

Юве бързо притисна съперника и в 25-ата минута изравни от дузпа.

ВАР се активизира и сигнализира за задържане на Ашли Йънг срещу Куадрадо. Кристиано Роналдо не сгреши от бялата точка и резултатът стана 1:1.

Не след дълго се стигна и до пълен обрат заради гаф на бранителя Бастони и вратаря Ханданович.

Бастони позволи на Роналдо да му отнеме, а Ханданович беше тръгнал да излиза и CR7 получи шанса да завърши в опразнената врата за 2:1.

След почивката Интер наложи натиск, но Юве удържа в защита, а Буфон направи страхотно спасяване след удар на Дармиан отблизо.

В 76-ата минута Андреа Пирло замени Роналдо, който очевидно се разсърди на треньора си.

Така Ювентус се доближи до класиране за финала в турнира, а реваншът между двата тима е след седмица в Торино.

Другият полуфинален сблъсък за Купата на Италия е между Аталанта и Наполи.