Роналдо пропусна дузпа, удари съперник и избухна с рекорд за инфарктен обрат (видео) Снимка: Getty Images

Кристиано Роналдо донесе инфарктната победа на Португалия с 2:1 над Ирландия в световна квалификация и влезе във футболната история с още едно огромно постижение.

Мегазвездата отбеляза двата гола за домакинския успех в самия край, за да осъществи светкавичен обрат, след като през първото полувреме пропусна дузпа, а срещата вървеше зле за португалците.

До 89-ата минута гостите водеха с гол на Джон Игън.

Преди това Роналдо се замеси в скандал след отсъдената дузпа за неговия отбор.

Защитникът на ирландците Дара О'Шей нахално му подритна топката от бялата точка, след като той вече си я беше наместил, а Кристиано реагира гневно и го удари с ръка.

Реферът обаче не показа картони и пожали капитана на Португалия, който спокойно можеше да бъде изгонен в ситуацията.

Случилото се явно се отрази на CR7 и ударът му от 11-те метра беше спасен от вратаря.

Натискът на домакините даде резултат едва в 89-ата минута, когато Роналдо отблизо с глава направи 1:1.

В шестата минута на добавеното време звездата донесе и победата на своите, отново с глава.

Двете попадения му позволиха да запише още един велик рекорд - Кристиано вече е човекът с най-много голове за национален отбор (111), като изпревари с два легендата на Иран Али Даи.

В група А Португалия е лидер с 10 т. и мач повече от останалите, а в подреждането следват Сърбия със 7 т. и Люксембург с 6.

В друг от квалификационните мачове, изиграни тази вечер, водената от Ивайло Петев Босна спря Франция и завърши 1:1 с "петлите" в Страсбург.

В двубоя от група D Един Джеко откри в 35-ата минута след грешно връщане на топката от страна на Тома Лемар, но едва 4 минути по-късно Антоан Гризман изравни.

След почивката спряганият за трансфер в Челси, Реал Мадрид и други големи отбори Жул Кунде беше изгонен за грубо влизане и това попречи на Франция да стигне до победата.

Играчите на Дидие Дешан остават лидери в групата с 8 т., докато Босна е с 2, колкото имат и Казахстан и Финландия. Украйна е на втората позиция с 4.