Салах изпусна дузпа, Ливърпул се провали срещу последния преди реванша с Реал

Салах изпусна дузпа, Ливърпул се провали срещу последния преди реванша с Реал Снимка: Getty Images

Само седмица след гръмкото 7:0 срещу Манчестър Юнайтед и няколко дни преди важния реванш в Шампионската лига срещу Реал Мадрид Ливърпул допусна масивна издънка във Висшата лига, губейки с 0:1 от последния в класирането Борнемут.

Единственото попадение в срещата падна в 28-ата минута. "Черешките" на няколко пъти използваха високата отбрана на Ливърпул и малко преди изтчането на първия половин час Филип Билинг се разписа. Уатара напредна отдясно, стигна до аутлинията, откъдето върна топката към непокрития Билинг, който от няколко метра фронтално срещу вратата не пропусна.

Малко по-рано самият Уатара също имаше шанс да се разпише. Крилото от Буркина Фасо бе изведен сам срещу Алисон, но реши да го заобикаля, след което стреля в страничната част на мрежата.

Най-доброто положение за гол през първата част за Ливърпул дойде след удар с глава на Върджил ван Дайк още в шестата минута, но той бе избит от голлинията от Лерма.

В началото на втората част хубав удар на появилият се на почивката Диого Жота бе избит от Нето, а в средата на полувремето "червените" получиха и дузпа. В 69-ата минута зад топката застана Мохамед Салах, но не успя да уцели вратата.

Както срещу Юнайтед, Роберто Фирмино се появи като резерва, но този път бразилецът не успя да се разпише. Междувременно Дарвин Нунес и Коуди Гакпо не получиха шансове да демонстрират класата си.

Загубата оставя Ливърпул на петата позиция с 42 точки, с една пред шестия Нюкасъл, но вече и с цели два мача повече от "свраките". Борнемут пък се оттласна от дъното и с трите спечелени точки вече има 24 и поне временно излезе от зоната на изпадащите, изскачайки на 16-ата позиция.

Реваншът от осминафиналите на Шампионската лига срещу Реал е на 15 март, сряда. Ливърпул загуби първия мач на "Анфийлд" с 2:5.