Щатите започнаха с победа защитата на световната си титла

София Смит отбеляза два гола за победата на САЩ с 3:0 над Виетнам в първия мач на тима в група "Е" на Световното първенство по футбол за жени, което се провежда в Австралия и Нова Зеландия и ще продължи до 20 август.

Четирикратният световен шампион, който преследва трета поредна титла след тези през 2015-а и 2019 година поведе в 14-ата минута, когато 22-годишната Смит реализира първото попадение за 1:0.

Тя направи резултата 2:0 в седмата минута на добавеното време на първата част, а в 77-ата Линдзи Хоурън оформи крайното 3:0 за американските националки. Вторият гол на Смит първоначално не бе зачетен заради отсъдена засада, но след преразглеждане със системата за видеоарбитраж-ВАР, бе признат.

Алекс Морган пропусна дузпа за САЩ в 44-ата минута.

"Мисля, че изиграхме добър мач. За съжаление не се възползвахме от всичките си възможности за гол, които създадохме", коментира селекционерът Влатко Андоновски.

"Първият двубой е в историята и веднага се концентрирани върху предстоящите срещи", добави той.

За САЩ предстои мач срещу Нидерландия на 27 юли, а отборът на Виетнам ще играе срещу Португалия.