Сити не сбърка и се доближи до Арсенал преди директния сблъсък

Сити не сбърка и се доближи до Арсенал преди директния сблъсък Снимка: Getty Images

Манчестър Сити се доближи само на три точки от лидера във Висшата лига Арсенал няколко дни преди директния сблъсък между двата тима.

"Гражданите" победиха Астън Вила с 3:1 на "Етихад" и дишат във врата на директния съперник за титлата.

Три гола още през първото полувреме осигуриха победата на Сити, а Родри даде спокойствие на тима с гола си още в четвъртата минута.

Илкай Гюндоган направи 2:0 в 39-ата, а в добавеното време на първата част Рияд Марез отбеляза дузпа за нарушение срещу Джак Грийлиш.

След почивката Оли Уоткинс върна едно попадение за Вила.

Лошата новина за Пеп Гуардиола е контузията на Ерлинг Холанд, който напусна на почивката заради проблем с бедрото.

Сити вече има 48 т. срещу 51 за Арсенал, но "артилеристите" остават с мач по-малко.

Двата тима ще се срещнат в сряда на "Емирейтс" и при победа манчестърци ще изместят съперника от първото място.