Сити отново беше пестелив, но не допусна изненада

Сити отново беше пестелив, но не допусна изненада Снимка: Getty Images

Манчестър Сити отново е само на точка от водача в Премиър лийг Ливърпул след пестелива победа с 1:0 в гостуването на Борнемут.

Фил Фоудън откри резултата в 24-тата минута, когато направи добавка на празна врата след спасен удар на Ерлинг Холанд.

Това си остана единственото попадение, а Сити за пореден път в последните седмици не убеди докрай с играта си.

"Гражданите" обаче не допуснаха изненада, макар че Борнемут направи добро впечатление с играта си и през първата част Едерсон трябваше да спасява на два пъти.

След почивката Соланке можеше да изравни, но отново беше спрян от Едерсон на самата голлиния.

Холанд пропусна да донесе успокоение на Сити и в края домакините натиснаха сериозно, а шампионите трябваше да треперят.

До сензация обаче не се стигна и тимът на Пеп Гуардиола събра 59 т. на втората позиция в таблицата.

Лидерът Ливърпул е с 60, а третият Арсенал е с 55 и с мач по-малко.