Сити рестартира с класика над клет Арсенал

Сити рестартира с класика над клет Арсенал Снимка: Getty Images

Манчестър Сити надви с 3:0 Арсенал в първия си мач след подновяването на сезона във Висшата лига.

Срещата беше отложен двубой от 28-ия кръг и в нея "гражданите" тотално надиграха съперника пред празните трибуни на "Етихад".

През първата част Бернд Лено направи поредица от страхотни спасявания, които запазваха нулевото равенство.

Основна роля обаче изиграха двете принудителни смени, които Микел Артета трябваше да извърши. Първо Гранит Джака се контузи и беше заменен от Себайос, после Пабло Мари беше принудително сменен от Давид Луис.

Сити вдигна темпото към края на първата част и точно преди почивката откри.

Давид Луис не успя да пресече едно подаване, то стигна до Рахийм Стърлинг и английският национал разстреля Лено отблизо за 1:0.

В началото на втората част Давид Луис продължи с гафовете и задържа Рияд Марез в пеналта като последен в защитата.

Бразилецът беше изгонен с директен червен картон и последва дузпа за Манчестър Сити.

Кевин Де Бройне я превърна в гол за 2:0 и до края интрига нямаше.

Домакините с лекота създаваха още положения, но Лено спаси отбора си от разгром.

Все пак в 91-ата минута падна и трети гол и той беше дело на Фил Фодън.

20-годишният талант направи добавка след комбинация между Стърлинг и друга от резервите, Серхио Агуеро.

Въпреки успеха, Сити остава на цели 22 т. от лидера в класирането Ливърпул, но изглежда бетониран на второто място със 7 т. пред третия Лестър.