Сити с лесни три точки, Тотнъм се измъчи в дербито

Манчестър Сити продължава да следва плътно по петите Ливърпул. Шампионите записаха победа с 3:1 у дома над Бърнли и се поздравиха с четвърта поредна победа във Висшата лига след неочакваното 2:2 с Кристъл Палас на "Етихад" в средата на декември миналата година.

Головете за шампионите отбелязаха Хулиан Алварес (16', 22') и Родри (46'), .

Сити започна вихрено и малко след изминаването на четвърт час поведе. Метеус Нунеш залъга бранител на Бърнли и прати балонно центриране на границата на вратарското поле, където дебнеше Хулиан Алварес, който матира стража Джеймс Трафърд.

Няколко минути по-късно домакините удвоиха. Кевин Де Бройне изпълни триково пряк свободен удар по земя, като намери в коридор откъсналия се от покритието си Алварес, който без да се суети стреля в движение и матира за втори път Трафърд.

Третият гол падна веднага след почивката. Фил Фоудън напредна и на границата на наказателното поле прати успореден пас към Родриго Ернандес, който без да се колебае покачи на 3:0.

Силите на гостите стигнаха само за почетен гол в последните секунди, който беше дело на Амеен Ал Дахил.

В същото време Тотнъм трябваше доста да се потруди, за да вземе победата у дома в лондонското дерби с Брентфорд с 3:2.

"Пчеличките" се оттеглиха на почивка с преднина, но веднага след началото на второто полувреме "шпорите" обърнаха до 3:1 и въпреки че допуснаха още един гол във вратата си, устикаха трите точки. Удоджи, Бренън Джонсън и Ричарлисон вкараха за победителите.