Смъртоносен Интер разкъса Милан и се устреми към титлата

Смъртоносен Интер разкъса Милан и се устреми към титлата Снимка: Getty Images

Интер разби Милан с 3:0 в голямото градско дерби от 23-тия кръг на Серия "А" и се устреми към първо Скудето от 2010 г. насам.

"Нерадзурите" проведоха перфектно мача и с категоричния успех дръпнаха с 4 т. пред днешния си съперник на върха в таблицата, а герои за тима бяха звездите в нападение Лаутаро Мартинес и Ромелу Лукаку.

Още в 5-ата минута Лаутаро откри с глава след страхотно центриране отдясно на Лукаку.

До почивката и двата тима осъществиха опасни атаки и мачът беше двуостър. В началото на втората част Милан заигра много силно, но пропусна шансовете си да изравни.

Самир Ханданович направи няколко спасявания срещу Ибрахимович и Тонали, а Интер реши мача на контраатаки.

В 57-ата минута Лаутаро завърши една такава акция и удвои преднината на своите.

Няколко минути по-късно Лукаку направи продължителен пробив и също се отчете с гол, който окончателно реши двубоя.

В таблицата Интер води с 53 т. пред Милан с 49 и Рома и Лацио с по 43.

Шампионът Ювентус е пети с 42 т., но е с два мача по-малко от миланските грандове.