Срив на англичаните на "Уембли" след издънка на Хари Магуайър

Срив на англичаните на "Уембли" след издънка на Хари Магуайър Снимка: Getty Images

Англия се срина на "Уембли" и загуби с 0:1 от Дания в група 2 от дивизия А на Лигата на нациите.

"Трите лъва" заличиха позитивните впечатления от победата над Белгия с 2:1 преди няколко дни и днес отстъпиха, след като още от 31-ата минута играха с човек по-малко.

Грешникът за англичаните беше бранителят на Манчестър Юнайтед Хари Магуайър, който получи втори жълт картон, след като действа нескопосано и фаулира грубо Каспер Долберг.

Само няколко минути по-късно се стигна до странна дузпа за Дания, след като съдията видя нарушение на Кайл Уокър. Кристиан Ериксен беше точен от бялата точка, а Англия така и не успя да се върне в мача.

В другия двубой от групата Белгия победи Исландия с 2:1 като гост и излезе начело в класирането с 9 т.

Дания и Англия имат по 7, а Исландия е с 0.