Страхотен Дибала дърпа Рома към топ 4

Страхотен Дибала дърпа Рома към топ 4 Снимка: Getty Images

С хеттрик на Пауло Дибала Рома постигна важна победа с 3:2 над Торино у дома.

Успехът запазва надеждите на "вълците" за топ 4 и затвърждава възхода им при новия треньор Даниеле де Роси.

Дибала откри от дузпа в 42-рата минута, но още преди края на полувремето Дуван Сапата изравни.

Аржентинецът отбеляза най-впечатляващия си гол за вечерта с далечен удар в 57-ата минута.

После стигна до хеттрик след асистенция на влезлия от пейката Ромелу Лукаку.

Торино намали на 2:3 в 89-ата минута след автогол на Дийн Хуйсен, но домакините удържаха победата.

Под ръководството на Де Роси Рома има вече пет победи в последните шест кръга от Серия "А".

Отборът е на на шестата позиция в класирането и изостава на 4 т. от четвъртия Болоня.

Самият Дибала пък събра 11 гола и 6 асистенции в калчото през кампанията.