"Светците" спряха победната серия на изморения Арсенал

"Светците" спряха победната серия на изморения Арсенал Снимка: Getty Images

Водачът във Висшата лига Арсенал завърши 1:1 в гостуването на Саутхемптън и записа първо равенство в шампионата за този сезон.

"Артилеристите" не успяха да продължат серията си от осем поредни победи и преднината им на върха намаля на 2 т.

Тимът на Микел Артета започна силно и пропусна няколко положения преди да открие в 11-тата минута.

Бен Уайт центрира и Гранит Джака засече с десния крак, разписвайки се във втори пореден мач.

В края на полувремето Арсенал пропусна още две положения и през втората част вече изпитваше доста проблеми.

В 65-ата минута Стюарт Армстронг изравни за Саутхемптън, след като беше изведен от Елионуси.

Домакините даже започнаха да търсят пълен обрат.

Йодегор пък вкара за Арсенал, но голът не беше зачетен, тъй като топката беше излязла от игра преди центрирането на Тиърни.

Към края гостите изглеждаха все по-изморени и трябваше да се задоволят с точката.

В таблицата Арсенал води с 28 т. пред Манчестър Сити с 26 и Тотнъм с 23.