Тежък инцидент - изнесоха звезда на Челси на носилка след ритник в главата (видео) Снимка: Getty Images

Челси продължава с кошмарното си представяне този сезон. "Сините" загубиха домакинството си срещу последния Саутхемтпън с 0:1 след гол на Джеймс Уорд-Прайс от пряк свободен удар в края на първото полувреме.

Въпреки че похарчи над 600 милиона евро за нови играчи през последните два трансферни прозореца, Челси има само една победа в последните си 10 мача във всички състезания, а във Висшата лига продължава да заема 10-ата позиция.

В самия край на мача зрителите на "Стамфорд Бридж" станаха свидетели и на тежък инцидент, при който капитанът Сесар Аспиликуета трябваше да бъде изнасян на носилка.

Испанецът получи ритник в главата при опит на Секу Мара да засече една топка с ножичен удар. Бранителят прекара няколко минути на терена, като лекарите дори използваха кислородна маска.

След мача мениджърът на "сините" Греъм Потър, чийто стол все по-сериозно се клати, каза, че Аспиликуета е бил загубил съзназние в един момент. Испанецът веднага бе откаран в болница, където ще му бъдат направени всички нужни изследвания.

Въпреки победата Саутхемптън остава последен, но вече има 18 точки в актива си, само на три зад първия отбор над чертата - Борнемут. Челси е с 31 на десетата позиция.