Титаничен Ибра продължава да доминира в Серия А

Титаничен Ибра продължава да доминира в Серия А Снимка: Getty Images

Златан Ибрахимович поведе Милан към поредна победа - 3:1 като гост в дербито срещу Наполи от осмия кръг на Серия А.

39-годишният швед наниза първите два гола в срещата, като първо засече с глава центриране на Ернандес, а после се разписа с акробатичен удар с коляно.

Златан записа името си сред голмайсторите в осми пореден мач на Милан и вече има 10 гола от началото на сезона - с два повече от звездата на Ювентус Кристиано Роналдо и с три повече от реализатора на Интер Ромелу Лукаку.

След почивката обаче дойде лошата новина за феновете на Милан, тъй като Ибра получи разтежение и се наложи да бъде сменен.

Иначе Дрис Мертенс върна един гол за Наполи в 63-ата минута, но после Бакайоко беше изгонен за втори жълт картон и с човек повече Милан стигна до победата.

Даже в добавеното време Йенс Хауге отбеляза още едно попадение във вратата на Мерет.

Така Милан остава на върха в класирането и без загуба от началото на сезона.

"Росонерите" са с 20 т., на 2 пред изненадата Сасуоло и на 3 пред третия Рома.