Три асистенции на Меси донесоха обрат на ПСЖ в дебюта на Рамос

Три асистенции на Меси донесоха обрат на ПСЖ в дебюта на Рамос Снимка: Getty Images

Лионел Меси блесна с три асистенции в Лига 1 за победата на ПСЖ с 3:1 в гостуването на Сент Етиен.

До самия край на първото полувреме парижкият гранд изоставаше с 0:1 след гол на Буанга, а в самото начало попадение на Неймар не беше признато заради намеса на ВАР.

В добавеното време на първата част Меси подаде на Маркиньос от фал за 1:1, а секунди преди това Колоджиджак от домакините беше изгонен и Сент Етиен доигра с 10 души.

В 79-ата минута Меси се пребори за една топка пред пеналта и изведе Анхел ди Мария, който не пропусна - 2:1.

В продължението Маркиньос вкара още един гол след центриране на Меси и победният рейд на ПСЖ в първенството продължи.

Тимът вече води с цели 14 т. на втория в класирането Ница след едва 15 изиграни кръга.

Срещата ще се запомни с официалния дебют на Серхио Рамос за парижани - опитният защитник най-после беше готов да се появи на терена и изигра пълни 90 минути.

Лошата новина за Пари Сен Жермен обаче е свързана с тежката контузия на Неймар, която бразилецът получи малко преди края.

Той дълго се превиваше и се наложи да бъде изнесен на носилка.