Трудна, но заслужена победа изведе Арсенал начело

Трудна, но заслужена победа изведе Арсенал начело Снимка: Getty Images

Арсенал записа трудна, но заслужена победа с 2:0 в домакинството си на Брайтън.

Успехът изведе "артилеристите" временно на първата позиция във Висшата лига, на една точка пред Астън Вила, който спечели с 2:1 срещу Брентфорд, и на две пред Ливърпул, който след минути посреща Манчестър Юнайтед на "Анфийлд". Седмица по-късно там ще гостува и Арсенал.

Тимът на Микел Артета владееше напълно инициативата и създаде редица положения пред вратата на "чайките" и заслужено стигна до трите точки.

В 53-тата минута отбраната на Брайтън най-накрая се пропука. Фербрюген увисна след центриране от корнер, бранител на Брайтън игра с топката, но на задната греда тя бе посрещната от Габриел Жезус, който отблизо я прати в мрежата.

Крайното 2:0 оформи Кай Хаверц три минути преди края на редовното време след бърза контра на домакините.

Загубата смъкна Брайтън с една позиция надолу и "чайките са вече девети с 26 точки. Тимът на Де Дзерби бе изпреварен от Уест Хем след успеха с 3:0 на "чуковете" срещу Уулвс.