Убедителен Ювентус изигра един от най-силните си мачове през сезона

Убедителен Ювентус изигра един от най-силните си мачове през сезона Снимка: Getty Images

Ювентус се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия след убедителна победа с 4:1 над Сампдория в Торино.

Играчите на Макс Алегри изиграха силен мач, в който доминираха почти непрестанно и не поставиха под съмнение продължаването си напред.

Хуан Куадрадо откри от пряк свободен удар през първата част, след която Юве съжаляваше, че не води с още голове.

Даниеле Ругани удвои с глава в началото на втората част. После Конти върна един гол за Сампдория, но само 4 минути по-късно Пауло Дибала наказа груба грешка на гостите за 3:1.

До края дебютантът за Юве Марли Аке, който се появи от скамейката, успя да спечели дузпа, а Алваро Мората я вкара за крайното 4:1.

В следващия кръг за Купата "бианконерите" ще играят срещу Сасуоло или Каляри.

Идната неделя пък Юве ще се изправи срещу Милан в голямото дерби на кръга в Серия "А".

Към четвъртфиналите за Купата на Италия продължава и Лацио след трудна победа с 1:0 над Удинезе след продължения.

Единствения гол отбеляза Чиро Имобиле в 106-ата минута.

Така Лацио си уреди двубой с Милан в следващата фаза.