Украйна спечели драмата на "Билино поле"

Украйна спечели драмата на "Билино поле" Снимка: Getty Images

Украйна и Исландия ще определят кой от двата отбора ще участва на предстоящото европейско първенство след победи на полуфиналите в поток B.

Украйна надигра драматично Босна и Херцеговина с 2:1 на "Билино поле", а Исландия се справи с Израел.

Матвиленко си вкара автогол и босненците ликуваха в 57-ата минута. Всичко вървеше по план за домакините до последните пет минути на редовното време, в които Яремчук и Довбик се разписаха, за да донесат обрата.

Исландия разби Израел с 4:1, за да си осигури сблъсък с украинците. Срещата се игра на неутрален терен в Будапеща, а символичните гости успяха да наложат волята си и се добраха до финала.

Крайният резултат обаче доста лъже, тъй като дълго време Израел бе равностоен опонент и дори пръв поведе в резултата, но тази вечер и късметът не бе на негова страна.

Израел взе преднина в 31-вата минута от дузпа, реализирана от Еран Захави, но до края на първото полувреме Исландия успя да направи бърз обрат след попадения на Алберт Гудмундсон в 39-ата и Арнор Траустасон в 42-рата минута.

В 73-ата минута ситуацията за символичните домакини стана още по-неприятна, след като Рой Ревиво получи директен червен картон.

Въпреки това Израел имаше шанс да възстанови равенството в 80-ата минута, когато получи втора дузпа, но този път Захави пропусна от бялата точка.

В края на мача Исландия подпечата успеха си с нови два гола, дело на Гудмундсон, който оформи своя хеттрик в мача с точни изстрели в 83-тата и 87-ата минута за крайното 1:4.