В мач с две дузпи и червен картон Реал Мадрид се пребори за Суперкупата

В мач с две дузпи и червен картон Реал Мадрид се пребори за Суперкупата Снимка: Getty Images

Реал Мадрид спечели Суперкупата на Испания за 12-ти път в историята си след победа с 2:0 над Атлетик Билбао във финала, изигран в Саудитска Арабия.

"Кралете" показаха, че са по-добрият тим и взеха своето с голове на Лука Модрич и на Карим Бензема от дузпа, а в края дузпа получи и Атлетик, но не се възползва от нея, за да опита да докара срещата до продължения.

Атлетик стартира смело мача, но постепенно Реал започна да създава положения и Унай Симон изби удар на Карим Бензема в 19-ата минута.

"Белите" установиха контрол над срещата, но точно когато атаките им сякаш се притъпиха, Родриго увлече няколко футболисти по дясното крило и асистира на Лука Модрич, който с премерен фалцов удар откри резултата.

Преди почивката Атлетик можеше да изравни с опасен изстрел на Сансет, който мина малко над гредата.

В началото на втората част Йерай Алварес спря с ръка един удар на Бензема и ВАР призова съдията да разгледа ситуацията, а той отсъди дузпа за Реал.

Бензема беше точен от бялата точка за 2:0.

Изглеждаше, че няма какво да притесни "белите" до края, но в 86-ата минута Атлетик Билбао стигна до златния си шанс.

Раул Гарсия стреля с глава, Едер Милитао спря топката с ръка и беше изгонен с директен червен картон, а баските получиха дузпа.

Раул Гарсия обаче стреля от бялата точка силно в центъра на вратата и Тибо Куртоа изби с крак.

Със Суперкупа на страната №12 в историята си, Реал се доближава на един трофей от рекордьора в тази надпревара Барселона.