Ваканционно настроена Англия загуби пред 30 000 деца

Ваканционно настроена Англия загуби пред 30 000 деца Снимка: Getty Images

Англия започна новото издание на Лигата на нациите с издънка срещу аутсайдера в група 3 на Лига А Унгария.

"Трите лъва" отстъпиха с 0:1 на "Пушкаш Арена" след доста слаба игра, а при звездите от Висшата лига очевидно имаше натрупана умора и ваканционно настроение.

Срещата премина при страхотна атмосфера, създадена от 30-те хиляди деца по трибуните.

Още през първата част домакините бяха по-опасни и създадоха две добри положения, макар че Англия владееше повече топката.

В 65-ата минута се стигна до решаващата ситуация - Унгария получи дузпа за нарушение на току-що влезлия в игра Рийс Джеймс.

Ситуацията беше разгледана и с ВАР, но решението на съдията остана непроменено, а Доминик Собослай реализира дузпата.

До края гостите не успяха да организират някакъв сериозен натиск, докато унгарците пропуснаха да отбележат втори гол.

За тима на Гарет Саутгейт това е първа загуба от финала на Евро 2020 насам.

Следващите изпитания за англичаните изглеждат доста по-сериозни и след три дни те гостуват на Германия, а следващия уикенд приемат Италия.