ВАР пожали Рамос, Реал отново изравни Атлетико на върха

ВАР пожали Рамос, Реал отново изравни Атлетико на върха Снимка: Getty Images

Реал Мадрид отново се изравни с градския съперник Атлетико на върха в класирането в Ла Лига.

"Белия балет" надделя с 3:1 над Ейбар като гост и така записа пета поредна победа в първенството.

Успехът обаче никак не дойде лесно и за Реал не липсваха спорни и кризисни моменти.

Карим Бензема откри още в 6-ата минута, а Лука Модрич удвои в 13-ата. Това обаче не направи срещата лека за фаворитите. В 28-ата минута Кике Гарсия върна Ейбар в мача и после домакините пропуснаха няколко добри положения да изравнят.

Реал също пропусна своите ситуации, а в два случая Ейбар поиска и дузпа за игра с ръха на Серхио Рамос - но ВАР разгледа положенията и пожали капитана на Реал. При ситуацията в 83-ата минута наказателният удар определено можеше да бъде отсъден.

В добавеното време обаче Лукас Васкес беше изведен отдясно и реши всичко с трети гол в полза на "кралете".

Така Реал събра 29 т., колкото има и Атлетико, само че "дюшекчиите" са с два мача по-малко.