Рома доигра мача срещу Фиорентина с девет души, но все пак успя да съхрани точката.

"Вълците" удържаха равенството 1:1 в домакинството си на "виолетовите" въпреки червените картони на Никола Залевски и Ромелу Лукаку.

Именно белгиецът даде аванс на домакините още в петата минута, но в края получи директен червен картон за грубо влизане в краката на Куаме.

Рома бе останал с човек по-малко още в 64-тата минута, след като Залевски бе изгонен за втори жълт.

Фиорентина веднага се възползва и секунди по-късно Мартинес Куатра се възползва от центриране на Куаме и с глава изравни.

Малко преди това Бонавентура можеше да се разпише, но ударът му се отби в напречната греда.

В крайна сметка двата отбора поделиха точките. Рома е четвърти с 25, Фиорентина е само с една по-малко, но цели три позиции надолу в класирането.

Битката за Европа в Серия "А" продължава да е изключително интересна. Отборите между четвърто и осмо място са събрани в рамките на само две точки, а тези между третото и 12-ото - в рамките на само 10 пункта.