Влахович донесе на Юве Купата на Италия

Влахович донесе на Юве Купата на Италия Снимка: Getty Images

Ювентус спечели Купата на Италия след минимална победа с 1:0 във финала срещу Аталанта.

Гол на Душан Влахович в самото начало се оказа достатъчен на "бианконерите", които обаче трябваше доста да се потрудят и определено изстрадаха успеха.

Още в четвъртата минута Ювентус вече водеше, след като Камбиазо хвърли страхотен извеждащ пас и Влахович завърши точно с десния крак сам срещу вратаря.

После Юве създаде още едно положение, но постепенно и Аталанта се разигра и организира няколко нелоши атаки.

През второто полувреме не липсваха интересни моменти и нов гол на Влахович беше отменен заради минимална засада.

После двата тима си размениха по една греда, като първо Адемола Луукман нацели дирека за Аталанта, а после и Фабио Мирети го направи за Юве.

В добавеното време пък вратарят Перин, който не се беше намесвал цял мач, направи много важно спасяване, за да съхрани преднината на тима си.

Така "Старата госпожа" завършва един много тежък и противоречив сезон с трофей, а Купата на Италия е рекордна 15-а във витрината на клуба.