Юнайтед продължи наказателната си акция с пет гола във вратата на Борнемут

Грийнууд отбеляза два гола във вратата на Борнемут. Снимка: Getty Images
Грийнууд отбеляза два гола във вратата на Борнемут.

Манчестър Юнайтед излезе на четвърто място в класирането на Висшата лига поне за няколко часа след поредния си страхотен мач през 2020-а - 5:2 у дома над Борнемут. Така "дяволите" изпревариха Челси с една точка, но лондончани са с мач по-малко и около полунощ могат да възвърнат позиции, ако успеят да надиграят Уотфорд на "Стамфод Бридж".

Младият Мейсън Грийнууд отново изигра страхотен мач и вкара два от головете във вратата на Борнемут. Другите бяха дело на Маркъс Рашфорд, Антони Марсиал и Бруно Фернандеш.

Гостите изненадващо поведоха още в 16-ата минута. Линдельоф не успя с глава да пресече центриране на Адам Смит, след което Магуайър се придвижи много тромаво и Станислас го преодоля с лекота. Накрая Де Хеа също се отчете с лоша намеса, тъй като позволи от много малък ъгъл топката да премине между него и близката греда и да влезе във вратата му - 0:1.

В 29-ата минута "червените дяволи" изравниха. Бруно Фернандеш намери по прекрасен начин Мейсън Грийнууд, който направи крачка и стреля изключително силно с левия крак.

Само шест минути след това пълният обрат стана факт, след като Майк Дийн отсъди дузпа за "червените дяволи", след като топката докосна ръката на Смит в наказателното поле на гостите. Рашфорд изпълни и въпреки че Рамсдейл улови ъгъла, топката навести за втори път вратата му - 2:1.

В добавеното време на първата част Марсиал увеличи преднината на Манчестър Юнайтед след страхотен удар от над 20 метра.

В следващия си мач Юнайтед гостува на борещия се за оцеляване Астън Вила. Тимът на Оле Гунар Солскяер не познава поражението от 22 януари, когато остъпи с 0:2 у дома на Бърнли.

В самото начало на втората част Ерик Байи, който току-що се бе появил на мястото на Линдельоф, докосна с ръка топката на границата на наказателното поле. Майк Дийн посочи бялата точка, а ВАР потвърди решението му. Джошуа Кинг бе точен, намалявайки резултата. Минута след това топката се озова за трети път вратата на Де Хеа, но това попадение правилно бе отменено заради засада на Грьоневелд.

Много бързо обаче Юнайтед си върна преднината от два гола, след като Грийнууд нахлу отдясно и с нов мощен изстрел, но този път с десния крак, отбеляза второто си попадение днес. Головото зрелище не спря и в 59-ата минута направилият пореден силен мача Бруно Фернандеш направи 5:2 след перфектно изпълнен пряк свободен удар.

В 85-ата минута влезлият като резерва Одион Игало бе много близо до шесто попадение във вратата на "черешките", но резултатът остана непроменен, въпреки че Мата, Фред и Фернандеш също имаха своите шансове.

За последно Юнайтед загуби на 22 януари - 0:2 от Бърнли пред своя публика. Тимът на Солскяер е в серия от 16 двубоя без загуба във всички турнири.

В следващия кръг "дяволите" гостуват на борещия се за оцеляването си Астън Вила.