Юве изоставаше на два пъти, но взе атрактивното дерби на Торино

Юве изоставаше на два пъти, но взе атрактивното дерби на Торино Снимка: Getty Images

Ювентус взе атрактивна победа с 4:2 на своя стадион в градското дерби срещу Торино от Серия "А".

"Старата госпожа" на два пъти изоставаше в резултата, но стигна до обрат в мач, който беше изпълнен с динамика и положения и пред двете врати.

Още във втората минута Ян Карамо изведе Торино напред, а в 16-ата Хуан Куадрадо изравни.

Две минути преди края на полувремето Антонио Санабрия засече едно ниско центриране и за втори път гостите поведоха, но в добавеното време на първата част Данило изравни с глава за 2:2.

Второто полувреме започна с голям пропуск на Душан Влахович, който уцели гредата от чиста позиция, а после Миранчук удари греда за Торино.

Две статични положения донесоха победата на Юве.

Бремер наказа бившия си отбор с глава след корнер за 3:2, а Адриен Рабио засече една прострелна топка от фал за крайното 4:2.

Мачът ще се запомни и със завръщането на Пол Погба, който най-после направи повторния си дебют за Ювентус, след като от лятото досега не можеше да преодолее контузията си.

По-рано днес Рома записа голяма издънка и загуби с 1:2 от пълния аутсайдер Кремонезе.

Домакините бяха на последно място в класирането и нямаха победа цял сезон, преди да вземат сензационни три точки от тима на Жозе Моуриньо.

Самият Моуриньо получи червен картон и няма да може да води отбора в следващия мач - а той е тази неделя и е дерби именно срещу Ювентус.

Санкцията от минус 15 точки оставя Юве едва на седмата позиция, на 10 пункта от топ 4.

Рома пък слезе до петата позиция, но остава само на 3 т. от втория Интер.