Юве надигна глава и взе Дерби д'Италия

Юве надигна глава и взе Дерби д'Италия Снимка: Getty Images

Ювентус пребори Интер с 2:0 у дома в дербито на Италия от 13-тия кръг на Серия "А".

"Старата госпожа" си извоюва важен успех и влезе в топ 5 на таблицата, показа и признаци, че може да се измъкне от настъпилата криза.

За Интер пък това е още един незадоволителен резултат в калчото и тимът вече изостава на 11 т. от върха, а шампионските амбиции съвсем увехнаха.

Всъщност "нерадзурите" започнаха по-силно днешния мач и през първото полувреме надиграха домакините.

Войчех Шчезни обаче спаси няколко положения.

И втората част започна добре за Интер и Хакан Чалханоглу удари гредата, като и този път Шчезни имаше принос да запази мрежата си суха.

Но в 52-рата минута Юве поведе, след като Филип Костич се изстреля по левия фланг и пусна към Адриен Рабио, а французинът отклони с десния крак в далечния ъгъл за 1:0.

Играта на Интер се разстрои и тимът получи нов гол, дело на Данило след корнер. Попадението обаче беше отменено, тъй като ВАР видя, че топката се удари в ръката на защитника преди да влезе във вратата.

Малко по-късно гостите стигнаха до златен шанс да изравнят, но Лаутаро Мартинес стреля в краката на Шчезни.

Мачът беше решен от младия Николо Фаджоли, разписал се за 2:0 пет минути преди края.

Помогна му рикошет в Робин Госенс, а Костич записа втора асистенция в двубоя.

Ювентус вече е пети в класирането с 25 т., 10 по-малко от лидера Наполи.