Юве вкара три на Лацио без Роналдо, след влизането му - нула

Кристиано Роналдо остана на резервната скамейка за Ювентус и влезе през последните 20-ина минути на мача срещу Лацио, който шампионите спечелиха с 3:1 на своя стадион.

"Бианконерите" обаче бяха решили изхода на срещата още преди появата на суперзвездата, обръщайки римския си съперник от 0:1. С победата Юве събра 52 точки и е на 7 зад лидера Интер. В понеделник "нерадзурите" приемат Аталанта в регионално дерби.

Два гола за шампионите вкара Алваро Мората, а със страхотно попадение се отличи и Адриен Рабио. Именно французинът се разписа за 1:1 с диагонален шут в края на първото полувреме.

В 14-ата минута Кулушевски бе сбъркал фатално при едно връщане назад и позволи топката да бъде отнета от Хоакин Корея, който напредна на скорост, финтира Мерих Демирал и с удар по земя вкара за 0:1.

През втората част Юве се развихри и с два бързи гола на Мората взе трите точки.

Киеза отне в собственото си поле, напредна на скорост и подаде за Алваро Мората, който надбяга прекия си пазач и хладнокръвно вкара за 2:1 в 57-ата минута.

Две по-късно "бианконерите" получиха дузпа. Милинкович-Савич изблъска в гръб Рамзи в наказателното поле и този път съдията Давиде Маса без колебание посочи бялата точка. Мората изпълни наказателния удар и направи резултата 3:1.

В 69-ата на терена се появи и Роналдо. Андреа Пирло не рискува с включването му сред титулярните 11, тъй като има лека травма.