Ювентус отново не убеди, но се справи с последния

Ювентус отново не убеди, но се справи с последния Снимка: Getty Images

На фона на скандала, който може да разтресе сериозно Ювентус, отборът постигна победа с 2:0 в гостуването на Салернитана.

Намиращите се в криза "бианконери" не впечатлиха дори срещу последния в Серия "А", но стигнаха до победата с голове на Пауло Дибала и Алваро Мората.

Аржентинецът откри в 21-вата минута със страхотно воле от границата на пеналта.

После Джорджо Киелини вкара с добавка, но ВАР видя засада и отмени попадението.

През втората част Юве продължаваше да доминира, но дълго не успяваше да си реши мача с втори гол, а Салернитана можеше да изравни, когато Лука Раниери нацели гредата.

В 70-ата минута тъкмо влезлият Мората завърши с външен фалц за 2:0 и успокои гостите.

Дълбоко в добавеното време Дибала пропусна дузпа, но трите точки отидоха на сметката на "Старата госпожа".

Ювентус вече е седми с 24 пункта, но изостава със 7 от топ 4 и с цели 11 от лидера Наполи, който има и мач по-малко.