Ювентус победи и без приноса на Роналдо, нов шампионски успех за Интер

Ювентус победи и без приноса на Роналдо, нов шампионски успех за Интер Снимка: Getty Images

Ювентус победи Дженоа с 3:1 у дома в 30-ия кръг на Серия "А" и запази третото място в италианското първенство.

Деян Кулушевски, Алваро Мората и Уестън Маккени се разписаха за "бианконерите", докато Джанлука Скамака отбеляза гола за гостите.

Кристиано Роналдо се отчете с няколко пропуска, но и без неговия принос Юве нямаше особени проблеми да стигне до успеха, след като дръпна с 2:0 до 22-рата минута.

По-рано днес лидерът в класирането Интер постигна още една шампионска победа - 1:0 над Каляри с победен гол на бранителя Матео Дармиан в 77-ата минута.

Така "нерадзурите" остават убедително начело в класирането с 11 т. преднина пред втория Милан и с 12 пред Ювентус, който е на третата позиция.

Четвъртият Наполи също постигна победа - 2:0 над Сампдория, и остана на точка зад Юве.