Ювентус продължава с победите, мина и през Рома

Ювентус продължава с победите, мина и през Рома Снимка: Getty Images

Ювентус записа шеста поредна победа във всички турнири, налагайки се над Рома с 2:0 в Торино.

Домакините оставиха инициативата на "вълците" и в голяма част от мача разчитаха на контраатаки, с които на два пъти матриаха противника.

Рома опита да наложи натиск в самото начало, но в 13-ата минута Кристиано Роналдо откри резултата с хубав удар с левия крак от границата на наказателното поле.

Малко по-късно португалецът бе близо до втори гол, но ударът му рикошира в напречната греда и тупна току пред голлинията.

Крайното 2:0 бе оформено в 69-ата минута. Ибанес си отбеляза автогол, опитвайки се да изчисти едно центриране на Кулушевски. Бразилският защитник успя да изпревари връхлитащия Роналдо, но само за да прати топката в собствената си мрежа.

След победата Юве събра 43 точки и измести Рома от третата позиция. "Вълците" остават с актив от 40 пункта.