Ювентус се доближи на точка от Интер преди дербито

Ювентус се доближи на точка от Интер преди дербито Снимка: Getty Images

Ювентус записа четвърта поредна победа в Серия "А" след 2:0 у дома срещу Салернитана.

"Старата госпожа" се върна на победния път след загубата с 0:3 от Виляреал и отпадането от Шампионската лига през седмицата след голове на Пауло Дибала и Душан Влахович, които водеха заедно атаката на домакините.

Аржентинецът откри резултата още в петата минута, завършвайки многоходова комобинация отдясно. В 29-ата Влахович оформи крайния резултат, засичайки с глава центриране на Де Шильо.

Победата доближи Юве на само точка от третия Интер преди дербито между двата тима след паузата за националните отбори, като "нерадзурите" са и с мач по-малко.

Салернитана пък остава последен с едва 16 точки след 28 изиграни мача.