Ювентус се пребори за точка в голово шоу

Ювентус се пребори за точка в голово шоу Снимка: Getty Images

Ювентус спретна атрактивно 3:3 в гостуването на Сасуоло в 33-ия кръг на Серия А.

Шампионите записаха трети пореден двубой без победа, но запазват дистанцията си в класирането пред преследвачите и се приблжават до девета поредна титла.

Юве дръпна с 2:0 още до 12-ата минута с голове на Данило и Гонсало Игуаин, но преди почивката Филип Джуричич намали, а след нея С бързо стигна до пълен обрат чрез Доменико Берарди и Франческо Капуто.

Алекс Сандро донесе равенството в 64-ата минута с глава след корнер, а до края и двата тима опитаха да победят, но не се възползваха от положенията си.

По същото време Лацио завърши 0:0 с Удинезе и пропусна да се доближи до Юве в класирането.

"Бианконерите" остават лидери със 77 т. - 7 пред втория Аталанта пет кръга преди края.