Златна резерва на Анчелоти спаси Реал за Купата

Златна резерва на Анчелоти спаси Реал за Купата Снимка: Getty Images

Реал Мадрид сътвори паметен обрат от 0:2 до 3:2 като гост на Виляреал и с много труд се класира за четвъртфиналите за Купата на краля.

Домакините водеха с 2:0 на почивката и изглеждаше, че кризата в Реал ще се задълбочи още повече след слабите резултати напоследък и загубения финал за Суперкупата на Испания.

Златна смяна на Карло Анчелоти обаче вдъхнови "белия балет" за обрата.

Иначе гафовете в защитата на "белите" от миналите мачове продължиха с пълна сила и Виляреал поведе още при първата си опасна атака. В 4-тата минута Жерар Морено асистира от трудно положение, а Етиен Капу отбеляза по диагонала.

Мачът стана двуостър, но повечето положения бяха пред вратата на Тибо Куртоа и към края на полувремето той получи второ попадение. Морено отново асистира, а голмайстор беше Чъквуезе.

След почивката Реал се вдигна на щурм, смените на Анчелоти промениха мача, а влизането на Дани Себайос се оказа решаващо.

Винисиус намали в 57-ата минута след асистенция на Себайос, а Едер Милитао изравни с добавка след спасен удар на Бензема.

В 86-ата минута Себайос окончателно се превърна в герой с отбелязването на победния гол.

За разлика от вечния съперник, Барселона нямаше проблеми в този кръг в много по-лек мач срещу третодивизионния Сеута.

Каталунците спечелиха с 5:0 като гости с два гола на Роберт Левандовски и по един на Рафиня, Ансу Фати и Франк Кесие.