Звездното трио на ПСЖ е стартирало при три от четирите загуби през сезона

Звездното трио на ПСЖ е стартирало при три от четирите загуби през сезона Снимка: Getty Images

Преди началото на сезона феновете на Пари Сен Жермен очакваха с огромен интерес да видят в действие нападателното трио Меси-Мбапе-Неймар.

С привличането на аржентинеца, ПСЖ изгради атакуваща линия, която поне на теория няма конкуренция в световния футбол по звездна слава.

До момента обаче нещата изобщо не се получават според очакванията - тримата играят заедно сравнително рядко, а когато това се случи, синхронът им не е блестящ, а тимът изглежда разбалансиран.

Доказва го и статистиката.

Загубите на парижани във всички турнири досега са четири и три от тях са дошли именно когато трите звезди са били на терена от първата минута.

До момента в девет мача от сезона Лео Меси, Килиан Мбапе и Неймар са били титуляри заедно. В тях отборът е постигнал едва 4 победи, което е 44%. Равенствата са две, а пораженията са от Рен (0:2), Манчестър Сити (1:2) и Нант (1:3).

Когато Мбапе, Меси и Неймар не започват заедно, процентът победи на ПСЖ е 74%, докато загубата е само една - 0:1 срещу Лил в мача за Суперкупата на Франция още в началото на август.

В голяма част от сезона поне един от тримата страдаше от контузия, но в момента всички те са здрави и Маурисио Почетино едва ли ще си позволява да остави някой от тях на пейката.