Верстапен изуми всички, след като стартира девети

Верстапен изуми всички, след като стартира девети Снимка: Getty Images

Макс Верстапен направи страхотно състезание и грабна победата в Маями в петия кръг от сезона във Формула 1.

Световният шампион тръгна едва от деветата позиция заради зле протеклата квалификация в събота, но отчая всички в самото състезание и изпревари своя съотборник Серхио Перес, който се очертава като единствения му конкурент за нова титла.

За Перес остана второто място, а трети завърши ветеранът Фернандо Алонсо с Астън Мартин.

Само няколко обиколки след началото Верстапен се придвижи от девето до второ място, а после Перес спря в бокса и нидерландецът поведе колоната.

Стратегията на Ред Бул работеше в полза на Верстапен, който изкара цели 42 обиколки без да влезе в бокса и натрупа над 18 секунди преднина пред преследвача си.

След като шампионът влезе в бокса, Перес все пак го изпревари, но имаше само две секунди преднина, а с новите си гуми Верстапен го задмина след само една обиколка.

Така Макс Верстапен взе втора победа от две състезания в Маями и остава лидер в генералното класиране със 118 т. - на 13 пред Серхио Перес.