Левски и Добруджа завършиха наравно 2:2 в мач, който предложи много драма, емоции и беше изпълнен с обрати.
Срещата започна с минута мълчание в памет на Борислав Михайлов, която се превърна в минута аплодисменти от трибуните.
Първите 20 минути минаха с категорично превъзходство на Левски, но гостите така и не съумяха да създадат чисто положение пред вратата на домакините.
Обратно на логиката, в 22-ата минута играчите на Добруджа трябваше да съжаляват, че не откриха резултата, когато след едно статично положение топката мина покрай вратата, пазена от Светослав Вуцов, след удар на Ловрич. Последва и още една ситуация, но защитата на Левски изчисти в корнер, а след неговото изпълнение така и не последва удар.
Постепенно домакините изравниха играта и дори изтласкаха "сините" за по-дълго време в тяхната половина.
Най-добрата ситуация за Левски дойде в края на полувремето, когато Търдин се извиси над всички след подаване от корнер, но ударът му с глава мина над целта.
Втората част започна с добра намеса в защита за "сините", за да не се стигне до удар в очертанията на вратата на Вуцов.
Добрата постройка на Ясен Петров не даваше много шансове на играчите на Веласкес и като цяло продължи тенденцията да няма много положения пред двете врати.
Така се стигна до 63-ата минута, когато юношата на Левски Антон Иванов наказа родния си тим, след като Майкон увисна, а топката отскочи от бедрото на Макун и излъга Вуцов, за да влезе в мрежата.
Левски продължи да държи повече топката, но така и не създаваше опасни положения, а по-скоро разчиташе на центрирания, за да внесе смут в отбраната на Добруджа, която се справяше с лекота с високите топки.
Освен всички неволи в предни позиции, Хулио Веласкес ще трябва да се справя с още един проблем в дербито с ЦСКА, след като Майкон получи жълт картон в края на срещата и ще пропусне дербито с "червените".
Все пак в 88-ата минута "сините" изравниха резултата, когато Кристиан Димитров се включи в атаката и след продължително разбъркване нанесе слаб, но точен удар, който не остави шанс на Аргилашки. Любопитното е, че това беше първият точен шут, който нанесоха момчетата на Веласкес.
До края левскарите продължиха да нападат усилено и достигнаха до втори гол в последните секунди на даденото от съдията шестминутно продължение. Кристиан Димитров отново стреля с глава, Аргилашки не успя да избие топката, а след това тя премина голлинията, въпреки опита и на бранител на Добруджа да изчисти.
Буквално след изпълнението на центъра домакините вкараха изравнителен гол, след като топката достигна до Ивайло Михайлов, който, оставен сам пред наказателното поле, вкара гола на сезона, след като овладя топката във въздуха и без да пада я прати в мрежата на Вуцов, който нямаше как да помръдне.
Така двата отбора разделиха точките, но и двата тима могат да съжаляват за изпусната победа.
След края на мача Ясен Петров и Хулио Веласкес влязоха в разгорещен спор до пейката на "сините", след като бившият треньор на Левски отиде да поздрави своя колега, който реагира бурно, а родният специалист не му остана длъжен. След бърза намеса от страна на хора до скамейката не се стигна до по-сериозен сблъсък между двамата треньори.

