Левски и ЦСКА 1948 поделиха точката на старта на плейофите

Левски и ЦСКА 1948 поделиха точката на старта на плейофите Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА 1948 и Левски завършиха 2:2 в Бистрица в първия кръг от плейофната фаза на efbet Лига.

Съперниците заформиха интересен мач и поделиха точката, а резултатът повече устройва домакините, които запазиха аванса си на третото място.

Още във втората минута Ивайло Чочев откри с глава при първия корнер в мача.

Левски обаче достигна до бърз обрат и първо Рикардиньо изравни, а в 25-ата минута Уелтън изведе "сините" напред в резултата.

През втората част домакините бяха по-силният тим на терена и още в 49-ата минута Умарбаев отблизо направи 2:2.

После "армейците" можеха да получат дузпа за влизане на Келиан ван дер Каап, който по-късно се размина и с червения картон.

До края защитата на Левски имаше доста проблеми, но все пак удържа с помощта и на вратаря Пламен Андреев.

"Сините" остават четвърти в класирането с 54 т. и са на 5 зад днешния си противник.